Lata 2001 - 2008

Szkoła nawiązała współpracę z placówkami noszącymi imię ks. Konarskiego. W październiku 2000 roku w związku z 300-leciem urodzin Patrona odbyły się uroczystości szkolne, a delegacja uczniów i nauczycieli wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w centralnych obchodach rocznicowych zorganizowanych przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów.

W 2002 roku w „Ósemce" oddano do użytku nową pracownię informatyczną współfinansowaną przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga.
W czerwcu 2002 roku szkoła zorganizowała pierwszy Piknik Rodzinny, a we wrześniu tego samego roku uroczyście odchodzono dziesięciolecie oddziału przedszkolnego. W lipcu 2003 roku miało miejsce wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę sali gimnastycznej, którą w dniu 26 marca 2004 roku oddano do użytku w ramach obchodów Wojewódzkiej Inauguracji Europejskiego Roku Edukacji poprzez Sport z udziałem władz wojewódzkich, kuratoryjnych, powiatowych i miejskich oraz wybitnego polskiego sportowca, trenera, medalisty olimpijskiego i mistrza świata w kolarstwie - Ryszarda Szurkowskiego. Miesiąc później odbyły się uroczystości przywrócenia działającej przy szkole 5 Drużynie Harcerskiej imienia Tadeusza Kościuszki. W kwietniu 2006 roku szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Placówka posiada dużą salę gimnastyczną, świetlicę, bibliotekę i przedszkole z którego korzysta 54 dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Od września 2008 roku uczniowie korzystają z drugiej pracowni informatycznej współfinansowanej przez EFS. Nadal dobrze działają liczne koła zainteresowań. Oprócz wymienionych wcześniej również informatyczne, językowe, taneczne, a uczniowie odnoszą liczne sukcesy w konkursach i zawodach sportowych. Na przestrzeni kilku ostatnich lat placówka aktywnie współpracowała ze Szkoła Podstawową nr 1 w Gorlicach, Szkołą Podstawową nr 2 w Starej Wsi koło Limanowej, Zakonem Ojców Pijarów w Krakowie i Parafią Sobniów.

Dyrektorami w szkole kolejno byli: Józef Młodecki (1926 -1950), Apolonia Lisowska (1950 -1957), Jan Mężyk (1957 - 1973), Eugeniusz Kozielec (1973 - 1985), Maria Kantor (1985 - 1993), Józef Jagielski (1993 - 2004), Antonii Wydro (2004 -V 2008), Bożena Majnik (po. dyr. V - VIII 2008) i Konrad Cetnar (od 1.09.2008 r. jako dyrektor Zespołu Miejskiego